SpäťÚvod / Články / Naše projekty / OTCaSY - otcovia a synovia / Príbeh vzťahu otec a syn
Cesty s DRAKOBIJCOMPovedali o DRAKOBIJCOVI

Príbeh vzťahu otec a syn

31. marec 2015 / Anastázia Strečková

Vytlačiť Vytlačiť
Príbeh vzťahu otec a syn

Je náročné dosahovať zrelosť a vnútornú integritu či už sme ženami alebo mužmi. O to viac, ak sme boli vychovávaní rodičmi, ktorí sami neboli dostatočne zrelými osobnosťami.

Cesta dozrievania je dlhá a potrebuje podporu. Potrebuje stretnutie so zrelými osobami, s ľuďmi ukotvenými v realite, ľuďmi ktorí žijú v pravde a sú si vedomí svojho vlastného príbehu, svojho JA, svojej vízie, svojich túžob a najmä - svojich vzťahov.

Zrelí ľudia žijú v skutočných vzťahoch. To sú tí, na ktorých si spomeniete keď niekto na vás vyjde z otázkou "vymenuj najdôležitejších päť osôb vo svojom živote". Kto z nás medzi týchto päť, intuitívne, "na prvú", zaradí aj svojho otca či mamu?

Nechcem nič vyčítať svojim rodičom - dozreli natoľko, nakoľko mali k tomu možnosti a nakoľko boli vnútorne silní popasovať sa so svojimi vlastnými tieňmi.

Jediné, čo máme teraz my vo svojich rukách, sú naše životy. Je naša schopnosť pochopiť, prijať, odpustiť... a vydať sa na vlastnú cestu.

 


 

Práve tento krok urobil autor textu Príbeh vzťahu otec a syn. Pochopil, že niečo nefunguje, že sa mu jeho vlastný príbeh a vzťah so synom rozpadá medzi prstami. Všetko nasvedčovalo že už je neskoro čokoľvek urobiť aby nastala zmena.

Ale nikdy nie je neskoro. A najmä, nikdy nie je neskoro vyrozprávať iným svoj vlastný príbeh, a pozvať ich do uvažovania nad svojou vlastnou cestou a nad vlastným budovaním vzťahu otec-syn.

Jano Balažia má dnes už dve dospelé deti. Viac ako dvadsať rokov sa s manželkou zúčastňuje Manželských stretnutí. Jedenásť rokov sa venuje mužskej spiritualite a vzťahom, ktoré muži prežívajú so svojimi blízkymi aj s Bohom. S priateľmi realizuje projekt Otec a syn. Úzko spolupracuje so saleziánmi.

 


Brožúrku si môžete zakúpiť aj v našej ŠOPE.

Kúpou podporujete činnosť ZAOSTRI NA RODINU.

Ďakujeme.

Autor: Anastázia Strečková
Diskusia (0)
Zatiaľ žiadny komentár
Nový komentár
Pridať príspevok
Registrovať sa môžete TU. Prihlásiť sa môžete TU.
Podobné články

O pomoci, pokore a pýche

18. marec 2013 / OTCaSY - otcovia a synovia

nadácia Polis - Kuffa

V každom dni sme konfrontovaní s novými udalosťami - ktoré tu ešte neboli, a je potrebné na ne reagovať. Ako to robia iní? Ako to robí psychologička Soňa...

Prečo som tu a kam idem?

27. marec 2013 / OTCaSY - otcovia a synovia

stavba

Príhovory, prednášky či kázne Maroša Kuffu - farára zo Žakoviec už mnohí poznáme. Často v nich hovorí o ceste k zmyslu života, o...

Ako vznikli OTCaSY

22. január 2014 / OTCaSY - otcovia a synovia

Ako vznikli OTCaSY

Sme skupina otcov (autori myšlienky OTCaSY) ktorí majú synov vo veku do 15 rokov. Ako naši synovia rástli, uvažovali sme čo potrebujú (zo strany otca) aby dozreli v mužov...

Torta nakreslená do cementu

27. január 2014 / OTCaSY - otcovia a synovia

Torta nakreslená do cementu

So skupinkou mužov rôzneho veku sme sa viezli na korbe auta s cementom, ktorý sme boli zobrať vo fabrike. Jeden z nich, asi štyridsiatnik, sa pochválil, že má dievča. Keď som ho...

N